Domowe sposoby na ból kręgosłupa

woman-2609115_1920

Ból kręgosłupa, zależnie od wieku oraz stanu zdrowia, może mieć wiele przyczyn. Problemy z kręgosłupem mogą być spowodowane podnoszeniem ciężkich przedmiotów lub zbyt długim przebywaniem w jednej pozycji, ale także chorobą – osteoporozą, zwyrodnieniem stawów, czy też wypadnięciem dysku. Aby zmniejszyć ból kręgosłupa najczęściej sięgamy po leki przeciwbólowe, jednak w przypadku silnych dolegliwości mogą być one niewystarczające. Czasem natomiast warto powstrzymać się z przyjmowaniem leków, a zamiast nich wybrać domowe sposoby na radzenie sobie z bólem. Co zatem może nam pomóc zniwelować ból pleców?

1. Przede wszystkim – zdecydujmy się na gorącą kąpiel. Ciepło działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a działanie gorącej wody dodatkowo wzmocni dodanie do niej soli do kąpieli, olejku eterycznego lub naparu z rumianku. Taka gorąca kąpiel pomoże uśmierzyć ból kręgosłupa i rozluźni mięśnie.

2. Prostym, ale skutecznym rozwiązaniem na ból pleców będzie po prostu sen. Dzięki niemu, kręgosłup narażony w ciągu dnia na przeciążenia, będzie mógł odpocząć. Warto spróbować zasnąć w pozycji na wznak.

3. Innym domowym sposobem na ból kręgosłupa jest zimny lub też gorący kompres. Oba powinny zadziałać kojąco w przypadku silnego bólu.

5. Z bólem kręgosłupa można sobie radzić także poprzez ćwiczenia, które pozwolą rozciągnąć nasze ciało. Wystarczy położyć się na brzuchu i, wspierając się na ramionach, jak najmocniej odchylić plecy. Kilkakrotnie powtarzane ćwiczenie pozwoli na jakiś czas zmniejszyć ból pleców.