Jak zacząć morsować?

Jeśli szukamy takiej dyscypliny sportowej, którą spokojnie moglibyśmy uprawiać zimą, morsowanie będzie dla nas idealne. Zapewne słyszeliśmy już o nim niejednokrotnie, ponieważ w samych mediach regularnie pojawiają się filmiki z imprez organizowanych przez stowarzyszenia morsów. Sami możemy do ich grona dołączyć, odpowiednio się do tego przygotowując.

Jak zatem powinno wyglądać takie przygotowanie?

W pierwszej kolejności upewnijmy się, iż stan naszego zdrowia pozwala nam zanurzyć się w lodowatej wodzie. W tym celu musimy udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu i opowiedzieć mu o swoich planach sportowych. Warto by było również wykonać sobie podstawowe badania krwi i moczu oraz sprawdzić ciśnienie, gdyż to zbyt wysokie może uniemożliwić nam uprawianie wybranego sportu zimowego.

Skoro zatem dowiedzieliśmy się już, jak zacząć morsować, musimy tylko zacząć to robić. Znajdźmy w swojej okolicy grupę morsów i spróbujmy dostać się do nich na pierwszy trening. Początkowo nasz czas spędzony w wodzie na pewno nie będzie długi, ale stopniowo zaczniemy go zwiększać. Koniec końców dojdziemy do etapu, w którym wytrzymamy w wodzie nawet kilkanaście minut. To wtedy poczujemy naprawdę, jak wspaniałe może być morsowanie.

Z wielu źródeł informacji jesteśmy w stanie dowiedzieć się, jak morsować. Wykorzystajmy zatem zdobytą w ten sposób wiedzę i sami zobaczmy, co może nam dać czas spędzony w zimnej wodzie. Wbrew pozorom jest to doskonały sposób na zahartowanie organizmu i przygotowanie go do sezonu wiosennego. Zobacz więcej w artykule morsowanie jak zacząć

tagi: Jak zacząć morsować, morsowanie jak zacząć, morsowanie dla początkujących